Instagram Hesabım Çalındı (Hacklendi) – Nasıl Geri Alırım? – 2019

Yazar: Oto Medya

Eğer diğer mağdurlar gibi siz de instagrama giriş yapamıyorum, instagram şifremi unuttum, instagram hesabım çalındı diyorsanız yapmanız gereken şey şifrenizi değiştirmektir. Ayrıca instagram hesabımdan habersiz mesaj atılıyor ve fotoğraf paylaşılarak haberim olmadan otomatik takip ediyor veya otomatik beğeni yapıyor diyenler için de geçerli olan çözüm önerisi şifre değiştirmeleridir.

SMS VE MAİL İLE INSTAGRAM ŞİFRESİ ALMA

 • Eğer Instagram uygulamasında telefon numaranız kayıtlıysa SMS ile şifrenizi yenileyebilmek için Instagram uygulamasını açın.

calinan-hesabi-geri-alma-instagram-004.jpg

 • Giriş yapmak için yardım al seçeneğine tıkladığınızda karşınıza gelen ekranda kullanıcı adınızı girdiğiniz ve giriş bağlantısı gönder dediğiniz zaman kayıtlı mail adresinize kurtarma linki gönderilecektir.

calinan-hesabi-geri-alma-instagram-006.jpg

 • Bu linke tıklayarak hesabınızı kurtarabilirsiniz.

calinan-hesabi-geri-alma-instagram-007.jpg

(Telefon numaranız kayıtlıysa sms ile de şifre yenileme yapabilirsiniz.)


INSTAGRAM ŞİFRE YENİLEME

 • Bilgisayardan buraya tıklayarak Instagram’ın sitesine de giriş yapabilirsiniz.

calinan-hesabi-geri-alma-instagram.jpg

 • Şifreni mi unuttun seçeneğine tıkladığınızda parolanızı yenileyebilirsiniz.

calinan-hesabi-geri-alma-instagram-001.jpg

* Eğer telefon ve SMS ile ilgili sorununuz varsa hesabınız çalınmış olabilir.


HACKLENEN INSTAGRAM HESABI NASIL GERİ ALINIR?

 • Çalınan/hacklenen Instagram hesabınızı geri almak için telefondan instagram uygulamasını açın ve giriş yapmak için yardım al seçeneğine dokunun.

calinan-hesabi-geri-alma-instagram-004.jpg

 • Girişte sorun mu yaşıyorsunuz kısmında açılan ekranda daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine dokunun.

calinan-hesabi-geri-alma-instagram-005.jpg

 • Açılan sayfada Instagram'a kayıt olurken kullandığınız email adresinizi "Kaydolurken kullandığın e-posta adresi" kısmına girin.

calinan-hesabi-geri-alma-instagram-008.jpg

 • Buradan hesabınıza uygun seçenekleri işaretleyin. Hesabım başkasının eline geçti seçeneğine tıklamayı unutmayın.
 • En alt kutuya ek bilgilerinizi girebilirsiniz. Ardından isteği gönder deyin. İsteğinize 3-4 gün sonra cevap gelebilir. Bu konuda sabırlı olmanız gerekiyor çünkü kimi zaman cevap bir hafta sonra da gelebiliyor.
   

  Hesabımı Geri Aldım (Nasıl Güvende Tutabilirim?)

  Hesabınızı yukarıdaki methodları kullanarak geri aldıysanız, bizi en mutlu eden şey olacaktır. Şimdi size en kolay ve en etkili çözümü önereceğiz ki bu tarz şeyleri bir daha asla yaşamayın. Instagram’ın bir özelliği olan “Two Factor Authentication” yani İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması ile hesabınıza her girişte SMS almanızı sağlarsınız. Böylelikle şifreniz çalınmış olsa bile çalan kişi hesabınıza asla giriş yapamayacak çünkü giriş yapabilmesi için SMS koduna ihtiyacı olacaktır. Banka gibi düşünün, Instagram hesabınızda bu güvenlik sürecini açarsanız, bankaya girer gibi Instagram’a da girerken SMS alacaksınız ve tam güvenliği sağlamış olacaksınız.

  Ücretsiz Takipçi Arttırma Sitelerinden Uzak Durun!

  Hesabınızı doğru bir biçimde geri aldıktan sonra. Bir daha asla ücretsiz ve Instagram’a giriş yapmanızı gerektiren uygulamaları kullanmayın. Bu uygulamalar ücretsiz takipçi arttırma adı altında insanların hesaplarını çalabilmektedir. Eğer isteğiniz olursa, OTO MEDYA güvencesi ile şifreniz ve uygulamaya giriş yapmanız gerekmeden Instagram’da takipçi arttırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için, Instagram takipçi satışı sayfamıza göz atabilirsiniz.

  Umarız yazımız işinize yarayacaktır. Herhangi bir sorunuz veya görüşünüz olursa iletişim kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.